Portal_background_image

استاندار مرکزی: کلید حل مشکلات شهرستان کمیجان در توسعه صنعتی است

نشست مشترک شورای برنامه ریزی وتوسعه استان و کمیته برنامه‌ریزی کمیجان به ریاست مهندس مقیمی استاندارمحترم مرکزی وباحضورآصفری نماینده مجلس شورای اسلامی،معاونین استاندار،محمدزیدوندفرماندار،امام جمعه کمیجان،مدیران کل دستگاههای اجرایی استان،مدیران شهرستان درمحل فرمانداری برگزارگردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کمیجان،استاندارمرکزی با اشاره به اینکه تولید مصنوعات چوبی این منطقه به دلیل مرغوبیت در تهران عرضه می‌شود، اظهار داشت: منطقه سمقاور یکی از قطب‌های مهم تولید مصنوعات چوبی است که حمایت از هنرمندان این منطقه با توجه به نقش تاثیرگذاری که در تولید دارند، از ضروریات است.

وی با بیان اینکه توسعه متوازن شهرها در بخش‌های مختلف صنعت و کشاورزی از مهم‌ترین سیاست‌ها و اولویت‌های دولت در استان است که با جدیت دنبال خواهد شد، ادامه داد: با توجه به اهمیت صنعت و نقش آن در سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال پرداختن به این مهم باید در دستور کار قرار گیرد که در این راستا توسعه فضای شهرک صنعتی کمیجان از 92 هکتار به 300 هکتار،احداث شهرک صنعتی میلاجردبه مساحت50هکتارومجتمع گلخانه ای(شهرک گل وگیاه)میلاجردبه مساحت100هکتار در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار مرکزی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شهر ستان کمیجان، بیان داشت: هم‌اکنون ظرفیت‌های بالقوه‌ای در این شهرستان وجود دارد که امید می‌رود با افزایش زیرساخت‌های توسعه صنعتی بتوان از این ظرفیت‌ها نهایت بهره را برد.

مقیمی ادامه داد: این شهرستان در حال حاضر از مناطق کمتر توسعه یافته استان محسوب می‌شود که شناسایی قابلیت‌ها و جذب سرمایه ‌گذار و رونق و پویایی در این منطقه می‌تواند سرعت در توسعه بخش‌های مختلف این شهر را فراهم سازد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار احداث مجتمع گلخانه‌ای برای شهر میلاجرد شد و گفت: احداث و توسعه فضاهای گلخانه‌ای در شهر میلاجرد نقش موثری در ایجاد اشتغال و افزایش تولید دارد که باید در دستور کار قرار گیرد.

محمدحسن آصفری افزود: یکی از مشکلاتی که در شهر ستان کمیجان وجود دارد کور بودن راه‌های ارتباطی است که حذف این نقاط کور لازم است.ودرجاده های شهرمیلاجرد به دلیل غیراستانداربودن سالانه شاهد تصادفات وتلفات انسانی دلخراش هستیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در ادامه خواستار حل مشکلات بهداشت و درمان در شهرستان کمیجان شد و افزود: بیمارستان احداث شده توسط یک خیر در این شهر از امکانات لازم برخوردار نیست و تنها نقش یک درمانگاه را بازی می کند تا یک بیمارستان.

آصفری همچنین با اشاره به توانمندیهای صنعت چوبی موجود در شهرستان گفت:  حمایت دولت از صنعتگران فعال در روستای سمقاور که به عنوان مرکز هنر منبت و صنعت مبل سازی استان مرکزی و کشور مطرح است لازم و ضروری است چرا که این منطقه ظرفیت لازم برای ایجاد خوشه صنعتی چوب و توسعه اشتغال را در این بخش داراست.

دراین جلسه توسعه فضای شهرک صنعتی کمیجان از 92 هکتار به 300 هکتار،احداث شهرک صنعتی میلاجردبه مساحت50هکتارواجرای طرح مطالعاتی وراه اندازی مجتمع گلخانه ای(شهرگل وگیاه)میلاجردبه مساحت100هکتار،احداث شهرک منبت درروستای سمقاور درقالب10کارگاه توسط شرکت شهرکهای صنعتی،اعطای تسهیلات اشتغال زایی به تعداد600موردقالی بافی،400موردخیاطی،500مورد منبت کاری ،تعریض جاده کمیجان-اراک به طول10کیلومتر،بهبود وضعیت جادههای شهرمیلاجرد،صدورمجوز معدن برای شهرداری کمیجان ومیلاجرد،تامین اعتبار برگزاری کنگره فخرالدین عراقی درسال آینده، طرح مسائل ومشکلات بهداشت درکارگروه استانی،حمایت از خانه‌های عالم و توجه خاص به طرح‌های روستایی ودهیاری های تازه تاسیس ، وتامین اعتبار دربخش های ورزشی ،اموزشی،نوسازی مدارس وغیره به تصویب رسید.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری کمیجان


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها